Drugi Narciarski Bieg Głogowiaka

Dodano 4 marca 2013, godz. 12:29

bieg

Już po raz kolejny w Głogowie Małopolskim odbył się Narciarski Bieg Głogowiaka. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Kubas-Hul.

Bieg zorganizowany został przez Radę Osiedla Centrum w Głogowie Małopolskim pod przewodnictwem Antoniego Jeża wraz z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej „Sokół”, LKS „Głogovia”, Rada Osiedla Niwa i UKS „Orliki”.

Zawody przeprowadzono w sześciu kategoriach i na różnych dystansach. W kategorii „chłopców i dziewcząt do lat 16” zawodnicy mieli do pokonania 2,8 km, natomiast „dorośli” musieli zmierzyć się z dystansem dwa razy dłuższym. W kategorii „dzieci 7-13 lat” zwyciężyli Dominika Kamler i Kacper Stopa, w kategorii „młodzież 14-16 lat” wygranymi byli Agnieszka Piwońska i Piotr Rzemień, natomiast rywalizację wśród dorosłych wygrali Kinga Bazan i Tadeusz Bazan. Przyznano również nagrody specjalne dla najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu.

Przewodnicząca Sejmiku wręczając okolicznościowe puchary i medale pogratulowała wszystkim zawodnikom, doceniła także trud włożony w przygotowanie imprezy.

Mimo niełatwych warunków pogodowych zawody przysporzyły wszystkim uczestnikom wiele radości.